Videoturundus ja 8 mõtet kuidas seda edukalt teha

videoturundus

Jaga seda postitust

Sisukord

Videoturundus ja selle liitmine oma turunduseplaani on üks kõige paremaid otsuseid mida Sa tänasel päeval teha saad. Kui Sa seda veel enne ei teinud, siis tee seda kindlasti tänasel päeval, alusta kohe! Üha rohkem ja rohkem inimesi kasutavad video oma peamise infoallikana ja jagavad ka meelsasti ise video, seda näitab näiteks efemeerse ehk lühiajalise sisu jagamine sotsiaalmeedias (Instagram stories ja Snapchat). Arvatavasti tarbitakse aastaks 2020, 80% sisust just video vahendusel.

Meie sõnu ei pea uskuma, siin on 10 videoturundus fakti

 1. 92% video vaatavatest interneti kasutajatest jagab ka videoid oma sõpradega (allikas: RendrFx)
 2. 90% kasutajatest on öelnud, et toote või teenuse video on aidanud neil teha ostu otsuse (allikas: Hubspot)
 3. Video, mida kasutatakse sotsiaalmeedias toob 12 korda rohkem jagamisi, kui pilt ja tekst kokku (SmallBizTrends)
 4. Video postitustel Facebookis on 135% kõrgem orgaanilise ulatus, kui pildi postitusel (Social Media Today)
 5. Kasutades video oma maandumis või esilehel võib tõsta konversiooni 80% võrra (Unbounce)
 6. Ettevõttes, mis kasutavad video oma turunduses, saavad 41% rohkem külastusi läbi Google, kui ettevõttes, kes seda ei tee (Hubspot)
 7. Video kasutamine oma e-posti turunduses toob 2-3 korda paremad CTR-i (klikitavuse) (Hubspot)
 8. 55% inimestest vaatavad video igapäevaselt (Digital Information World)
 9. Youtube-i analüüsid annavad teada, et video tarbimine kasvab 100% iga aasta (Hubspot)
 10. Inimesed, kes on näinud toote või teenuse video on 64% altimad seda ka ostma (Hubspot)

8 erinevat videoturundus strateegiat ja kuidas Sina videost kasu saaksid lõigata

Video vajalikkusest Sa saad kindlasti juba aru aga kuidas kasutada seda enda huvides kõige paremini ära? Selle jaoks on kindlasti sadu erinevaid mooduseid, meie aga toome siin ära 8 neist, kuidas oma videoturundus plaan edukalt ellu viia.

 1. Kui laed video Facebooki, siis lae see sinna kindlasti otse. Ära lae seda enne YouTube-i ja siis alles linki Facebooki. Videod, mis on laetud otse Facebooki näevad seal oluliselt paremaid tulemusi.
 2. Tee oma toodetest ja teenustest videoid. Eriti just parimat müüki näitavatest videotest. Näita kuidas toodet või teenust kasuta, too esile plussid ja miinused, hari oma klienti. Mida rohkem Sa oma klienti ostul julgustad seda parem ning seda kindlamalt tuleb ka ost.
 3. Kui Sul on mõni populaarne postitus enda lehel, siis tee sellest kindlasti ka videojärg, et veel rohkem tulemusi saada ja kindlasti kasuta video ka oma emaili turunduses. Kui sa seda teed, siis maini see kindlasti ka ära emaili pealkirjas.
 4. Kui Sa üldse videoturundust tegema hakkad, siis tee seda plaani järgi. Ära oota järgmist aasta või kuud. Alusta plaanist kohe, ole järjepidev. Pane kuupäeva paika, mida ja millal postitama hakkad. Videoturundus peab olema läbi mõeldud. Muidu teed ühe video valmis, paned selle üles ja mõtled, et ongi kõik.
 5. Loo lühikesi, haarvaiad ja õpetilke videoid oma klientidele. Jaga neid videoid oma sotsiaalmeedias. Vaata kuidas tegutseb jäätisebränd Ben and Jerry’s. Nad toodavad lühikesi videoid oma jälgijatele retseptidest, mida nende jäätisega saab teha. Nende lehte näed siit.
 6. Lase video teha või tee seda ise. Ise tehes õpid tundma protsessi. Tänapäeval leiab lihtsa Googeldamisega väga palju erinevaid vabavaralisi programme, millega ilusat video toota. Samas on ka väga palju vabakutselisi, kes ei küsi üldse mitte suuri summasid video tegemise eest.
 7. Kasuta animatsioon tüüpi videooid. Nende tegemine on asjatundjale lihtne ja ei ole üldse kallis. Sellist tüüpi videoga saab väga palju informatsiooni edasi anda lihtsa vaevaga. Siin näiteks üks animeeritud video.
 8. Suhtle läbi video oma klientidega. See näitab usaldust ja julgust näidata tõelisi inimesi toodete ja teenuste taga. Saada tervitusi tähtpäevade puhul, täna ostu ja usalduse eest. Kui on mingi tähtpäev, näiteks jõulu, siis jõulutervitus läbi video näeb väga vinge välja.

Lühike soovitus siis olekski, et kindlasti kasuta video oma toote või teenuse turunduses. Ei ole olemas sellist toodet või teenust, kus video ei saaks kasutada. Video tekitab usaldust, meeldib inimestele (seda näitab statistika), videot armastab Google, video näitab head ROI-d (Return of investment), video toob rohkem müüki ja raha.

Loe veel

kodulehe hind
Domeenid

Kodulehe hind aastal 2023

Kodulehe hind on oluline teema. Kui seda teha odavalt ja kiirustades siis mõjub see Teie ettevõtte