7 sammu kuidas reklaamida brändi mõjuliidritega (influencer marketing)

Jaga seda postitust

Sisukord

Kui Sa veel Instagrami ei kasuta oma turunduses ja mõjuliidrite kaasabi, siis võiksid sellega kindlasti alustada aastal 2018. Miks? Brändid, kes kasutavad mõjuliidreid ja Instagrami kontode abi oma turunduses näevad kuni 37% paremaid tulemusi oma ettevõte maksvate klientide kasvus.

Suusõnalised soovitused mõjuvad. Uuringud näitavad, et lausa 80% ostudest, mis tehakse B2C või B2B, sisaldavad mingit mõjutust otsese soovituse näol. Mis küll Instagrami mõjuliidrite abi kasutades on postitused nende seinal, stooris või link nende konto kirjelduses.

Nüüd 7 sammu, kuidas saaksin Sina ka alustada Instagrami ühe kõige kasumlikuma turundus tegevusega.

Tee kindlaks oma sihtrühm

Sa pead teadma oluliselt paremini oma sihtrühma, kui see kellelt Sa reklaami ostad (ei pea alati ostma, kaup kauba vastu tehingud toimivad ka). Tegele sellega. Mõtle kellele Sinu toode kindlasti ei sobi, kellele osaliselt sobib ja kes on täiuslik klient. Tee profiilid nendest. Uuri mida nad teevad, kuidas käituvad internetis. Mis probleeme Sinu toode täiusliku kliendi puhul lahendab.

Soovitame siin ühte lihtsat harjutust mida nimetatakse „empaatia kaardi“ harjutuseks. Seda saab teha kahte moodi, esiteks too oma kliendid enda juurde või pane ennast nende olukorda ja siis küsi järgnevaid küsimusi:

 • Kuidas Teie klient ümbrust tajub ja mida Ta seal näeb
 • Mida Ta kuuleb oma lähedastelt, sõpradelt või kõikidelt kellega ta suhtleb?
 • Mis on tema jaoks oluline, mida ta võiks mõelda ja kuidas ennast tunnetab? Mis on tema kõige olulisemad emotsioonid?
 • Kuidas ta räägib, mida ütleb ja teeb? Millised on tema hoiakud?
 • Valukohad ja mis talle kõige rohkem frustratsiooni tekitav, suurimad takistused.
 • Mis kasu saab Ta sinu tootelt või teenuselt, mida ta sellega saavutab.

Tundub keeruline ja väga „imelik“ jutt aga seda tuleks teha siiski. Juba nende küsimuste küsimine endalt ja nende läbi tegemine annab Teile olulist infot ja uusi, loomingulisi lähtekohti, kuidas oma kliendile läheneda.

Lähene kampaaniale tagurpidi

Mõtle juba enne kampaania lõpule, kui üldse alustad. Pane paika eesmärgid. Võimalikult täpselt ja detailselt. Eelarve, rahaline pool jne.

Kindlasti jätke meelde tähtsamad tulemuslikud parameetrid, et hiljem oleks võrdlus. Siis saate mõõta oma tulemuslikust ka jooksvalt, kampaaniat tehes.

Näiteks milliseid näitajaid mõõta?

 • Kampaania ulatus, ehk audiance reach
 • Vaatamised
 • Engagement rate, ehk kaasatus
 • Jälgijate arvu suurenemine
 • Müük, müük, müük

Pöörake tähelepanu sellele, et mõjuliider Teie sihtgrupiga ühilduks

Mõjuliidrid kellega koos Sa reklaami teed, esindab ikkagi Sinu brändi. Vaata väga põhjalikult üle, kas Ta sobib Sinu toodet või teenust tutvustama. Pikas perspektiivis võib pidevalt valedelt Instagrami kontolt reklaami ostes, enda brändile hoopis kahju, kui kasu teha.

Vaata tema postitusi, loe kommentaare, mis tema piltide alla jäetakse. Te lahti vähemalt 100 tema jälgija profiil ja vaata kiirelt üle millega nad tegelevad. Seda põhjalikult tehes, leiad kindlasti endale sobivad mõjuliidrid. Ei pea muretsema, et Sa ühe influencer-i läbivaatamiseks tunde kulutad, pigem läheb analüüsivõime suurenedes pool tundi. Soovitavalt tee endale tabel, sinule sobivatest kontodest. Hea oleks vaadata ka engagement kalkulaatorit ja vaadata, mis on keskmine kaasatuse protsent. Seda saada kasutada sellelt lingilt: https://phlanx.com/engagement-calculator

Lase enda eest töö ära teha

Sinu välja valitud mõjuliidrid teavad kõige paremini oma jälgijaid. Neil on välja kujunenud kindel stiil kuidas oma postitusi teha. Vahepeal on hea, kui see täiesti eristub, vahepeal hea, kui jälgitakse sama stiili edasi. Näita mida Sa oled teinud teiste mõjuliidritega koostöös. Töötage koos, nagu üks meeskond, siis tulevad ka tulemused head.
Sageli on kontod kellelt Sa reklaami osta tegelenud oma konto kasvatamisega juba aastaid. Nad teavad kuidas luua mõjuvaid postitusi, teha videoid ja pilte, lisada nendele reklaamtekste jne. Sa ei peaks seda ise tegema, siiski Sa tellid nö teenust mõjuliidritel. Kindlasti lase neil „loominguline“ töö ära teha, usun, et nad on selles palju paremad kui Sa ise.

Ära vali alati kõige suuremaid nimesid

influencer marketing

Kindlasti Sa oled näinud suuri Instagrami kontosi. Eesti mõistel räägime siin 30000+ jälgijat. Ei ole alati kõige parem idee kohe väga suuri mõjuliidreid kasutama hakata. Täiesti vabalt võib hoopis madalamalt alustada. Esiteks saad Sa siis palju turvalisemalt testida üldse sellise turunduse vajalikkust oma turunduseplaanis, see on oluliselt odavama ja väga sageli on palju paremad tulemused (jälgijate arvu ja engagement suhe). Väiksematel kontodel on tugevam side oma jälgijatega. Väga suurtelt kontodelt võib leida reklaami väga palju ja sellega võivad harjunud olla ka selle konto jälgijad.

Vaata üle oma tulemused

Kindlasti ära keskendud ainult parameetritele mis Sa enne kampaania algust paika panid. Lisaks sellele vaata kuidas said liiklust lehele, kui palju tuli müüki või kontakte. Pane kõik tulemused kirja, siis saad järgmine kord kampaaniat uue mõjuliidriga tehes võrdluspunktid. Mis töötab paremingi ja mis mitte nii hästi. Tead milliseid probleeme vältida järgmine kord, mõjuliidritega turundus on pikaajaline töö.

Tee list kõikidest mõjuliidritest

Koosta endale list erinevatest mõjuliidritest. Proovi sinna saada nii palju kontosid kui võimalik. Kirjuta üles nende kontonimi, kontaktid, jälgijate arve jne. Jälgijate arvu kasvu saad jälgida sellele lingilt: https://socialblade.com/instagram/

Kirjuta üles teemad millest nad kõige rohkem postitavad, kas neil on konto tutvustuses ehk bio-s kirjas, et nad teevad reklaami jne. Kõik, mis Sulle võiks vajalik tunduda, isegi siis kui Sa neilt 100% reklaami ei osta. Selline nimekiri annab sulle ülevaate Sinu võimalustest.

Loe veel

kodulehe hind
Domeenid

Kodulehe hind aastal 2023

Kodulehe hind on oluline teema. Kui seda teha odavalt ja kiirustades siis mõjub see Teie ettevõtte