Turvaline e-pood aastal 2023 – 10 tasuta nippi

turvaline e-pood

Jaga seda postitust

Sisukord

Arvestades tänapäeva turvalekete suurt hulka, eriti e-poodide puhul, tuleks lehtede omanikel võimalikud ohud juba enne nende ilmnemist tabada. Sageli leiavad isegi IT-alaselt kogenud start-up e-poed end olukorrast, kus andmed on varastatud.

Kui netiturbega ei tegeleta, lasub ambitsioonikatel e-poodnikel oht jääda ilma kliendiandmetest või koguni veebilehe ligipääsust. Õnneks leidub mõningaid kavalaid nippe oma e-poe turvalisemaks muutmiseks. Turvaline e-pood kaitseb Sinu külastajaid ja ka Sinu äri kokkuvõttes. Allpool 10 nippi kuidas seda teha.

 

1) Vali kindlaim e-poe majutusplatvorm

Oma e-poele kõige õigema majutuse leidmine on mitte ainult jätkusuutlik, vaid ka turvaline valik, sest kui peaks juhtuma, et e-pood häkitakse, on seda tagavarana andmebaasist kerge taastada. Tagatoa serverimajutajatel sellist võimekust sageli ei ole. Tehke kindlaks, et serveri majutaja oleks ööpäevaringselt kättesaadav, esineks võimalikult vähe ühenduse katkestusi ning et oleks olemas RAID andmekaitsevõimekus, mis võimaldab tagavarafaile mitmes erinevas asukohas hoida. Tulemusena toimib teie sait kiiremini ja sujuvamalt.

Teine võimalus oleks kasutada pilvemajutuse teenuseid, sest siis hoolitseb majutaja turvalisuse eest ise, tagades praegusel turul e-poe kõige turvalisema lahenduse. Turvaline e-pood pole probleemiks, kui võtab veebimajutuse zone.ee kaudu

 

2) Rakenda HTTPS

Tänapäeval oleks mõistlik HTTP pealt HTTPS versioonile üle minna, et internetipettuste ohvriks mitte langeda. Selleks on tarvis usaldusväärselt ettevõttelt (sageli on ta juba serveri majutaja poolt pakutud) SSL-sertifikaat osta. Seejärel tuleb sertifikaat paigaldada ja ongi kõik!

Teine eelis HTTPS’i puhul on Google otsingumootori positsioneeringu puhul. HTTP veebilehed on alati madalamal positsioonil, sest pole nii turvalised. Kui kasutaja ühendab teie e-poega, siis HTTPS sõimaldab paremat andmekaitset ja ei lase võõrastel kummagi osapoole andmeid varastada.

 

3) Vali turvaline e-poe platvorm

E-poe keskkond mängib tehingute vahendajana olulist rolli, seega tuleks valida kõige mugavam ja turvalisem. Samuti tuleks silmas pidada klienditoe olemasolu, arendaja tööriistu, arendamise võimalusi jne. Peamine on siiski turvalisus, sest ülejäänud ei mängi tähtsust, kui võõrad saavad e-poe kergesti igal ajal kaaperdada. Tuleb teha kindlaks, kas keskkond võimaldab turvalisi makseviise, pakub turvauuendusi ja võimaldab tellimusi logistiliselt lahendada.

Mõningad sellised lehed on näiteks WooCommerce, PrestaShop ja Magento.

 

4) Taga kasutajate isikliku informatsiooni turvaline talletus

Pahavara ja häkkerid võivad omajagu palju ebameeldivusi põhjustada, kui neil on ligipääs kasutajate isiklikule infole, nagu paroolid, nimed ja muud isikuandmed. Veebihaldur peab tagama selliste andmete turvalise hoiustamise.

Üks hea viis on tuletada kasutajatele aeg-ajalt meelde, et nad oma paroole vahetaks.

 

5) Ära hoia delikaatseid isikuandmeid kauem kui vaja (või parem ära neid üldse salvesta)

Tuleb teha kindlaks, et selline info nagu pangakaardi numbrid, makseinfo jms ei oleks kodulehe andmebaasidest kättesaadav. Kui kodulehe võimaliku andmelekke käigus saadakse taolisele infole ligi, kaob kliendil igasugune usaldus ettevõtte vastu. Üks viis andmete kaitsmiseks on nende krüpteerimine, sest siis ei ole nad hõlpsasti kättesaadavad ega loetavad.

 

6) Aeg-ajalt testi veebilehe turvalisust

Kindla intervalliga teostatud turbetestid (nt kord kuus) võimaldavad uusi teadmata riske e-poe tulemüüris tuvastada ja elimineerida. Erinevatel e-poe keskkondades pakutakse selleks erinevaid tööriistu.

Testi käigus tuleks lisaks e-poele ka oma internetiühendusega seotud asjaolusid uurida. Selle puhul võib kaaluda professionaalse tarkvara hankimist, näiteks: Retina CS Community, Open VAS või MBSA.

 

7) Taga oma e-poel PCI DSS turbevõimekus

Keerulise nimega PCI DSS võimaldab tegelikult serveri administraatoril turvalist ligipääsu kliendiandmetele, misläbi väheneb maksepettuste võimalikkus, sest ta saab vajadusel kõik järele kontrollida ja klienti sellest teavitada. Sel moel on võimalik kiirelt ja efektiivselt sekkuda.

 

8) Turvaline e-pood eeldab pidevat versiooni uuendust

Pahavara pidevalt täieneb ja häkkerid otsivad uusi viise kliendiandmetele ligi pääsemiseks. Uute turvariskide avastamisel avaldavad arendajad kaasaegsemaid ja turvalisemaid versioone, kus neid vigasid enam ei ole.

Kui uuendused vahele jätta, siis säilivad turvaaugud. See oleks nagu sissetungijale esiukse lahti jätmine.

 

9) Tee aeg-ajalt tagavarakoopiaid

On väga kasulik oma e-poest tagavarakoopiaid teha, sest siis on vajaduse korral võimalik kõik mingi ajahetkeni taastada. Mida uuem koopia, seda vähem tööd tuleb taastamise käigus teha. Töö lihtsustamiseks võib kasutada veebimajutaja automaatset tagavara tegemise teenust, kui nad seda võimaldavad.

 

10) Kasuta sisu edastamise võrgustikku

Sel moel saavad külastajad kõik e-poe sisu kätte endale lähimast serveripunktist. See tähendab väiksemat laadimisaega ja turvalisemat ühendust. Samuti kaitseb see lahendus DdoS rünnakute eest.

 

Kokkuvõtvalt

Andmete turvaline käitlemine, usaldusväärsete teenusepakkujate kasasamine, platvormide uuendamine ja tagavarakoopiate kasutamine on mitmed viisid oma e-poe turvalisuse tagamiseks. Kui järgida eelpool toodud 10 nippi, siis on teie e-pood vägagi turvatud, kiire ja tõhus. Veebihai teeb alati kõik, et nende tehtud e-poed oleks turvalised. Võta meiega ühendust!

Loe veel

kodulehe hind
Domeenid

Kodulehe hind aastal 2023

Kodulehe hind on oluline teema. Kui seda teha odavalt ja kiirustades siis mõjub see Teie ettevõtte