Mis on responsive veebileht?

responsive veebileht

Jaga seda postitust

Sisukord

Mitu korda olete te endalt küsinud “Mis on responsive veebileht?” Tänapäeval on võimatu jätkata head turundustegevust ilma responsive lahendusteta. Responsive disain on lähenemisviis, mille abil luuakse veebileht, mis “reageerib” seadme tüübile, kus seda kuvatakse. See tähendab, et vastav veebisait on loodud avamiseks kõigis seadmetes, alates sülearvutitest kuni nutitelefonideni, muutes oma graafikat vastavalt seadme suurusele ja nõuetele. Kuid miks see niivõrd vajalik on?

Mobiiltelefonidest saabuv liiklus veebilehtedele on järjepidevalt kasvamas. Inimesed kasutavad internetti peamiselt nutitelefonide kaudu: isegi kui on mõningaid valdkondi, kus suur osa külastustest tuleb lauaarvutitest, kuid siiski pole mobiilistrateegiata jätkamine tänapäeval enam mõeldav.

Niisiis, uurimegi koos kuidas luua responsive veebisaiti. Millised sammud tuleks teha, et hoida koduleht kaasaegsena ja sobivana tänapäeva navigeerimistehnoloogia jaoks?

 

Milline näeb välja responsive veebileht?

Nagu lühidalt mainisime, on responsive veebikujunduse eesmärk luua veebisait, mille elemendid reageerivad erinevas suuruses seadmetes erinevalt.

Võtame näiteks kõigepealt traditsioonilise veebisaidi. Lauaarvutist vaadates võib see näidata kolme veergu. Kui vaatate seda aga tahvelarvutist või nutitelefonist, võite olla sunnitud horisontaalselt lehel alla kerima, lisaks võivad elemendid näida moonutatud või kasutaja on sunnitud suumima iga pisemat asja, et selle sisu näha.

Responsive sait seevastu korraldab lehe elemendid teistmoodi, kohandades sisu vastavalt seadmele. Nii et sama kolme veeruga sait näitaks tahvelarvutis ainult kahte veergu ning nutitelefonis võib kogu veergude sisu olla ümber korraldatud. Seda on siiski samal ajal meeldiv vaadata ja sirvida ning peamine asi on, et sisu jääb alati mugava suurusega ja hästi loetavaks. Ka piltide ja fotode suurust muudetakse, need on kõik kohandatud sujuvaks navigeerimiseks ning need sobivad täiuslikult olemasolevasse ruumi.

Mõnikord muudetakse responsive disaini vastavalt seadme tüüpilistele vajadustele ja mõned üleliigsed või dekoratiivsed elemendid saab ka peita, et navigaator saaks otsitava otsekohe leida. Seda tava kasutatakse ennekõike mobiilseadmetele mõeldud versioonide puhul, kus ribalaius ja aeg on navigeerimise puhul äärmiselt olulised.

Seetõttu on normaalne, et kui külastate responsive veebisaiti nutitelefonist, on mõned elemendid, mida näete arvutis horisontaalselt joondatuna, joondatud vertikaalselt. Need, kes sellel saidil surfavad, näevad seega kogu sisu, kuid ilma et neil oleks vaja suumida.

Samuti on normaalne, et mõned elemendid kaovad: need, kes surfavad mobiiltelefonist, on tegelikult huvitatud teatud teabe kohesest leidmisest ja neil pole aega ebaolulise sisu jaoks. Parem anda oma klientidele kohe ja ainult see, mida nad otsivad, selle asemel, et nad peaks otsima, liigselt aega kulutama ning lõppude lõpuks võivad nad isegi enne vajaliku info leidmist sulgeda teie kodulehe.

 

Erinevused responsive ja mobiilisõbraliku veebisaitide vahel

Esmalt tuleks meil selgeks saada, mida tähendab täpselt responsive ja mida mobiilisõbralik veebisait. Responsive veebisaidi all mõeldakse saiti, millel on dünaamiline sisu, mis muutub vastavalt ekraani suurusele. Muutub näiteks piltide suurus ja tühjad kohad võtavad vastavalt vajadustele õige kuju.

Mobiilisõbralikul saidil on seevastu mobiiliseadmete jaoks lihtsalt lihtsustatud versioon. See ei kohane ekraaniga nagu responsive, kuid väldib kasutamisprobleeme, kuna see on viidud miinimumini, vähendades kõiki võimalikke navigeerimisraskusi.

Aga millist lahendust oleks kõige õigem valida? Tegelikult teeb selle otsuse meie eest ära turg. Kasutusel on palju erinevaid seadmeid väga erinevate ekraanisuurustega. Tänapäeval on peaaegu võimatu avada blogi, mis ei oleks responsive. Mõned aastad tagasi oli see võimalus veel olemas ja veebisaitide ja blogide mobiilisõbralike versioonide loomiseks installiti lihtsalt WordPressi pluginid. Kuid nüüd on see kiiresti muutunud ja võime julgelt õelda, et juba kõik suurema liiklusega veebilehed on muutnud oma kujunduse “reageerivaks”.

Nüüd tunduvad varasemad versioonid kohutavate lahendustena, kuid eks iga aastaga muutuvad asjad veelgi paremaks ja kaasaegsemaks. Tänapäeval on lahendus lihtne: tuleb leida ja installida responsive veebilehedisain. Nii lihtne see ongi. Google’ist otsides võite leida väga mitmeid responsive disainide pakkujaid ning saadaval on nii tasulisi kui ka tasuta valikuid. Parima disaini leidmiseks peate tähelepanu pöörama oma valdkonnale ja disainile, mida eelistate.

 

Responsive veebisaidi graafilised funktsioonid

Visuaalsest vaatenurgast iseloomustab reageerivat disaini:

  • Suur teksti suurus, mis võimaldab optimaalset lugemist iga eraldusvõime juures.
  • Valitavad elemendid (lingid, nupud jne) üksteisest piisaval kaugusel: kõik peab olema lihtsustatud sõrme jaoks, mis peab need puutetundlikult ekraanilt valima.
  • Piisavalt vaba ruumi erinevate elementide ümber: see hõlbustab kiiret lugemist, mis on eriti mobiiltelefoni jaoks hädavajalik.
  • Oluline sisu on kergesti leitav: mobiiltelefonist sirvides pole vaja aega raisata ja ruumi on vähe, nii et ei tohiks vaja minna asjatut otsimist ja lehelt-lehele sirvimist.
  • „Hamburgeri“ menüü ehk menüü avamiseks tuleb klikata kolme reaga tähistatud ikooni peale.

 

Miks on oluline luua responsive veebisait?

On mitmeid põhjuseid, miks peaksite oma veebisaidi jaoks responsive malli kasutusele võtma:

  1. Google armastab veebisaitide mobiiliversioone ja arvestades, et 99,99% juhtudest tahame, et otsingumootorid meid leiaksid, siis siit ka vastus küsimusele “miks on oluline responsive veebileht?” On mõttetu rakendada kõiki võimalikke SEO taktikaid, kui te ei sobita oma kodulehte Google kõige esimesele nõudele.
  2. Mobiilseadmetega ja tahvelarvutitega navigeerimine on responsive saidil palju lihtsam, see muudab teie saidi atraktiivsemaks ning see võib saada otsustavaks teguriks teie saidi ja konkurendi vahel valimisel.
  3. Asjaolu, et kasutate responsive malli, annab tunnistust teie tähelepanust oma saidi külastajate vajadustele.
  4. Responsive sait aitab muuta teie mainet internetis kaasaegsemaks, ajakohasemaks, käies ajaga alati kaasas.
  5. See võimaldab säästa sisuhalduse aega ja kulusid, kuna pole enam erinevaid saite, vaid üks sait, mis kohandub ka mobiilseadmetega.

 

Kuidas kontrollida, kas teie veebisait on responsive?

Responsive ehk reageerivate lahenduste nägemiseks tehke see lihtne test oma arvutis: avage brauseriaken ning proovige vähendada akna suurust. Selle jaoks tuleb teil esmalt klikkida üleval paremas nurgas kahe nelinurgaga ikoonile ning seejärel saate hiire abil akna äärele klikates ja seda hoides akna suurust kas vähendada või suurendada. Seda tehes, kas näete lehel elemente ja osasid, mis liiguvad, muudavad suurust, kohanduvad uue eraldusvõimega, et pakkuda teile täiesti loetavat ja navigeeritavat saiti? Kui see on nii, siis teie sait ongi responsive.

 

Kiirus ja kasutuskogemus on responsive disaini prioriteediks

Lühidalt öeldes on väga oluline seadistada sait õigesti erinevate seadmete jaoks, unustamata hoolitseda kasutajakogemuse eest. Responsive veebisaidid aitavad vältida olukordi, kus sait ei lae mobiiltelefonis hästi, kus sisu on loetamatu või menüü on vigane, mis teeb lisaks navigeerimisega lugejate ja klientide elu keerulisemaks, ajendades neid saidilt lahkuma.

Kuid kiire saidi omamine, põhiteabe lisamine selgele kohale ja optimaalse sirvimise eest hoolitsemine seadmest sõltumata, võivad avaldada positiivset mõju nii Google’is positsioneerimisel kui ka konversioonimäära suurendamisel. Responsive disain aitab teil kõike seda teha ja on tänapäeval hädavajalik iga veebisaidi jaoks.

Loe veel

kodulehe hind
Domeenid

Kodulehe hind aastal 2023

Kodulehe hind on oluline teema. Kui seda teha odavalt ja kiirustades siis mõjub see Teie ettevõtte