Ettevõtja omadused ja mõtteviisid, mis viivad sind sihile

Sisukord

Ettevõtja omadused ja mindset´i tähtsus.

Ettevõtja omadused, mis on üks kõige tähtsam, on õige ja kasvule suunatud mõttelaad ehk mindset. Kui sa alustad ettevõtja karjääri vale “mindsetiga”, siis oled sa arvatavasti väga ruttu ummikus ja asjad liiguvad juba varsti allamäge.

See aga ei tähenda kohe halba, sest see õpetab sind ja suunab varsti õigete tegevusteni.

Õige mindset (mõttelaad/mõtteviis, kasutan järgnevalt ainult sõna mindset) on absoluutselt iga ettevõtja suure edu alus.

Kui leida midagi ühist maailma tuntud äripersoonidest nagu näiteks Bill Gates Microsoftist, Steve Jobs Appleist, Sam Waltoni Walmartist või näiteks Michael Jordani, siis on see ainult edule suunatud mindset. Kõik mida nad teevad on seotud nende eduga.

Näiteks Bill Gates on öelnud, et ta ei võtnud oma kahekümnendates absoluutselt mitte ainsatki vaba päeva ja seda on rõhutatult öeldud.

Ettevõtja peab olema valmis vastu võtma iga tagasilöögi, olema enesekindel, eesmärgile pühendunud.

Sul võib olla väga hea toode või idee aga see ei tähenda automaatselt edu. Suurepärased tulemused saavutasid eelnimetatud inimesed õige mindsetiga. Ettevõtlusega alustades ootavad sind pingelised ajad.

Jah, on ka erandeid aga enamus pingelisest etapist ei pääse. 

Tagasilöögid võivad olla äärmiselt motiveerivad. Edukad ettevõtjad ei pruugi karta läbikukkumist ja äpardumist, aga kindlasti see neile ei meeldi. Kui äpardumine on jõudnud silmapiirile, siis edukas ettevõtja teab, mis ja kus kohas pidurit tõmmata või muuta ärisuunda ja äritegemise praktikaid või üldse äpardunud äri edasi müüa või likvideerida.

Suured ninad ärimaailmas on öelnud, et tihti on nad kõige motiveeritumad, kui asjad on halvasti ja taguots nö. põleb. See tuleb nende mindsetist, et tagasilöök võib olla see stiimul, mis asjad jälle õigesse rütmi lööb ja äri õitsengule ajab.

Nad teavad ühte kindlat asja: tagasilöök võib alati olla võimalus kasvuks.

Loodetavasti ei alustanud sa oma äriga ja samal ajal lootes, et see saab olema libe sõit, ilma ühegi takistuseta. Äri ise ennast ei kanna ja ärimaailmas on tormid täiesti tavapärased, mis kindlasti ka sinu äriinnukust ja tahet proovivad raputada.

Ärimaailmas on hulgaliselt näiteid, kus väga edukad ärimehed ja ärinaised räägivad täiesti avalikult oma tagasilöökidest ja läbi raskuste edu saavutamisest. Raskused on paratamatult üks elu ja äri osa, millest sina ärialustajana õppida võid.

Samuti võid õppida teiste vigadest, lugedes ärimaailma tippude elulooraamatuid. Ärimaailm on paraku selline, kus ka kõige kõvemad tegijad leiavad end alatihti kuristiku põhjast ja põhjas olles ei ole aega pead norgu lasta.

Siin on link äriraamatutele, mis 100% mõjutavad su äriedu, kui sa nendes olevat infot oma ettevõttes praktiseerid.

Kui leiad sa oled ennast parasjagu leidmast kuristikku põhjast, siis sellel on päikselisem pool. Sa tead, et alt saab ainult ülesse poole liikuda ja kasvõi uuesti alustada. Sul on nüüd äris toimiv ja mittetoimiv selgem ja tehtud ärilised vead meeles.

Oled oma vigade võrra targem. Tihti on nii, et hirm vigade ja tagasilöökide ees on suurem, kui viga või tagasilöök kahju teha võib. Inimene kipub oma fantaasiates vigu üle tähtsustama ja reaalne pilt on hoopis teine. Ettevõtja omadused peavad olema sellised, et osata näha head ka halvas.

Vähemalt on tagasilöögist alati õppida ja teinekord paremini teha. Mida varem sa seda mõistad, seda parem. Siis on sinus kinnistunud teadmine, et tulevikus lähevad asjad paremini, kui sa oma vigadest õpid. Ja ära kunagi kaota seda sihti, miks sa ettevõtjaks hakkasid ja kes ettevõtjana oled ja olla tahad.

Kõige lihtsam ongi alla anda, aga see ei vii sind sinna kuhu sa jõuda tahad. See kuidas sa reageerid ootamatutele ja keerulistele olukordadele on kinni kõik sinu mõttemaailmas.

Me teame kõik kedagi, kes on töönarkomaan. Ta on valmis töötama 18h+ päevas. Siin lehel saad testida, kas sa oled töönarkomaan.

Aga sellest ei ole kasu, kui sa ennast kiiresti läbi põletad. Loomulikult on iga ettevõtja üks suurimaid relvi ka töötahe ja teistest rohkem tegemine. Nagu Gary Vaynerchuk (sotsiaalmeedia guru) siin videos ütleb, on see tema ainuke „käik“, ta lihtsalt töötab teised üle.

Peale selle on väga oluline targalt tööd teha. Kõik inimesed oskavad olla hõivatud millegagi. Aga mingi asi peab olema oluline.q

Kui sa vaatad iga 10 minuti tagant emaili, siis see võtab Sinu päevast 2 tundi aga kasu ei too. Väga oluline on teha õigeid asju!

Ettevõtjana võid sa teha tegelikult mida sa ise tahad. Sul ei ole ülemust, kindlat tööaega jne. See tegelikult töötab sinu kahjuks. Sinu edu alus on distsipliin ja väga suur vastutus selle ees, mida sa teed.

Vabadus tuleb koos vastutusega.

Sea eesmärgid ja tee plaan oma eesmärkide toestamiseks. Ilma plaanita on igasugune tegevus kohe läbi kukkunud. Samal ajal pead sa võtma vastutuse klientide, oma töötajate ja äripartnerite ees.

Juba ainuüksi sellega, et sa oled valmis võtma vastutuse kõige ees mida sa teed, toob sulle kindlasti edu pikas perspektiivis.

Hoida oma ego madalal on üks hea ettevõtja omadus

ettevõtja isikuomadused

Seda sellepärast, et alati on ettevõtlusega alustamisel inimesi, kes teevad sind maha, proovivad sind õigelt rajal kõrvale juhtida, ütlevad, et see mida sa teed on täiesti lootusetu.

Need inimesed ja nende väljaültemised ei tohi sind kõigutada, sest sul on olemas plaan ja tahe selle elluviimiseks.

Ego hakkab ennast automaatselt kaitsma ja ei lase keskenduda olulisele ja edasi liikuda. Sa tead oma väärtust ja olles avatud mõtlemisega aktsepteerid sa seda, et kõigile ei saagi meeldida ja liigud edasi, tagasi vaatamata.

Sa pead olema valmis kohanema ja tegema seda kiiresti. See ei tähenda seda, et sa oma põhiväärtused või idee kaotaksid, sa lihtsalt kohandud muutustega.

Sageli on väga raske leppida sellega, et ei saa liikuda seda rada mööda, mille nimel on nii kõvasti tööd tehtud. Jälle on ego mängus. Aga muutustele avatud oleva mõtteviisiga võtad sa iga väljakutset või muutust, kui võimalust midagi veel paremini teha, midagi igast uuest olukorras õppida.

Ärikeskkond ja ettevõtlus on väga kiiresti muutuv valdkond ja seal valdkonnas ellujäämiseks pead sa õppima muutustega toime tulema. Need peavad sulle lausa meeldima hakkama. Muutused toovad alati välja uusi võimalusi arenguks, kuigi esialgu nad sellisena tunduda ei pruugi.

Vastupidiselt eelnevas lõigus mainitud egole on vaja siiski ka natuke mitte altruistlikku mõtlemist. Sa ei tohi häbeneda seda, et sinu ainus eesmärk ettevõtluses toimetamisega on raha teenida.

Kuidas sa hiljem raha kulutad, on kõik sinu enda teha, aga eesmärk oma rikkust kasvatada peaks olema iga ettevõtja peamisi eesmärke, vähemalt esialgu.

Mindset, mis väärtustab materiaalseid eesmärke, on vajalik isegi, kui see tundub kõrvaltvaatajatele egoistlik. Ega sa ei alustanud ju ettevõtlusega kellegi teise pärast, vaid ikka sellepärast et oma majanduslikku heaolu parendada.

Ja nii seagi raha ja kasumi teenimine oma ettevõtlusega alustamise põhjustes kõrgele kohale.

Fixed mindset (kinnistunud mõtteviis)

Teaduslikud uuringud ja näited reaalsest elust näitavad, kuidas mindset (mõtteviis) ning arusaamine oma intelligentsist ja enda oskustest on võti eduni.

Kinnistunud mõtteviisiga inimesed väldivad väljakutseid, isegi kui nad on tegelikult andekad ja nad kaotavad huvi, kui asjad lähevad raskeks. Nad ei ole valmis arenema ega õppima.

Kinnistunud mõtteviisiga inimesed arvavad, et nende karakter, intelligentsus ja loomingulised võimed on staatilised, neid ei saa muuta.

Growth mindset (arengule/kasvamisele avatud mõtteviis)

Arengule avatud mõtteviisiga inimesed seevastu on valmis õppima, nad teadvustavad endale, et nad õpivad ja arenevad iga päev.

Kasvamisele avatud mõtteviisiga inimene üldiselt teab, mis on ta kirg ja kired ja mida ta elult tahab ja mida elu talle pakkuda võib. Ta on lihtsalt avatud elu võimalustele, ka võimalustele, mis avanevad talle ärimaailmas.

Kui sa veel pole oma kirge leidnud, siis siin on üks meie teine kirjatükk, mis aitab sul oma kire lokaliseerida ja ülesse leida: “Kuidas leida oma kirg?”

Nad on valmis vastu võtma uusi väljakutseid ja nendes õppima. Ebaõnnestumises nähakse potentsiaali õppida uusi asju ja areneda.

Need kaks mõtteviisi avalduvad ja kinnistuvad juba väga noores eas. Seetõttu proovige alati oma lastega olla motiveerivad ja andke neile ette tegevusi, mis neid arendavad. Kuidas me suhtume edusse ja ebaõnnestumistesse, määrab ära selle, kui õnnelikud me oleme.

Kui sa endas ei leia just parasjagu seda motivatsioonienergiat, siis siin on teile lugemiseks, artikkel:
0 viisi, kuidas leida motivatsioon rasketel hetkedel

Siit leiate veel head lugemist nende kahe erineva mõtteviisi kohta: Fixed vs. Growth: The Two Basic Mindsets That Shape Our Lives

Ettevõtja isikuomadused, mis on suunatud kasvule/arengule

 • Ebaõnnestumine on võimalus areneda ja kasvada
 • Ma saan kõike õppida
 • Väljakutsed aitavad mul areneda
 • Minu pingutus ja suhtumine määravad minu oskused
 • Tagasiside on hea ja edasiviiv
 • Teiste edu inspireerib mind
 • Mulle meeldib uusi asju õppida ja proovida

Ettevõtja omadused, mis on omased kinnistunud mindset´ile/mõttelaadile

 • Ma jään selle juurde mida ma oskan ja tean
 • Tagasiside on lihtsalt isiklik kriitika
 • Kui ma kukun läbi, siis ma annan alla
 • Potentsiaal on kindaksmääratud
 • Mulle ei meeldi väljakutsed
 • Ma kas saan sellega hakkama või ma ei saa sellega hakkama
 • Ma ei saa oma oskusi arendada

Loe veel

Jagamist