E-poe liidestamine

e-poe liidestamine

Sisukord

Tänapäevane elu tugineb aina enam tarkvaradele ja automatiseeritud protsessidele. Kõige selle juures ei saa üle ega ümber liidestamisest, mis aitab automatiseerida muidu ajakulukaid ülesandeid ja genereerida infot, mille omamisest osati kunagi minevikus vaid unistada. Kuna omavahel saab liidestada väga erinevaid infosüsteeme, siis on andmete liikumine praeguseks automatiseeritud kõikvõimalikes valdkondades – raamatupidamine, jaekaubandus, logistika, transport, tervishoid ja paljud teised. Kõik see aitab säästa nii aega kui ka raha, tehes meie elu mugavamaks. E-poe liidestamine aitab luua ühtse süsteemi, mis aitab tulemina raha ja aega kokku hoida.

 

1. Mida e-poe liidestamine endast täpselt kujutab?

Liidestamine tähendab lihtsustatult öeldes seda, et erinevad tarkvarad pannakse omavahel suhtlema ja vajalikku infot vahetama. Nii näiteks saab tagada, et juhul kui ettevõttel on olemas füüsiline pood ja e-pood, siis liidestatuse korral suhtleb laoarvestus samaaegselt nende mõlemaga. See loob laoseisu andmete asjakohasuse ja töötaja ei pea käsitsi andmebaasides andmeid uuendama. Liidestamine aitab antud juhul vältida näiteks juhtumit, kui klient jääb oma tellitud tootest ilma, sest andmed polnud õigel ajal värskendatud. Inimesed teevad tahes-tahtmata hooletusvigu, aga kui infosüsteemid on omavahel korralikult liidestatud, on vea tekkimise võimalus mitu korda väiksem. Ka on liidestamise toel võimalik korraga liigutada väga suuri andmehulki.

 

2. E-poe liidestamine pakiautomaatide teenusega

Aina rohkem ettevõtjaid viib oma äri ka internetti. Kui ettevõttel on e-pood, siis on vaja tooted kuidagi kliendini toimetada – ka siin ei pääse üle ega ümber liidestamisest. Et klient saaks valida enda toote pakiautomaati saatmise, peab e-pood olema liidestatud ühe või mitme pakiautomaaditeenusega. Teenusepakkujaid on praeguseks üsna mitu – näiteks Omniva, Itella SmartPOST ja DPD.

 

3. E-poe liidestamine pankadega või muu teenusepakkujaga ning kaardimaksete mugavamaks muutmine

E-poes ostlemisel kasutavad inimesed pangalinke või sisestavad oma kaardi andmed ja turvakoodi ehk CVC. Tegu on järjekordse liidestamisel põhineva andmete liikumisega. E-kaubanduse platvormid nagu WooCommerce, Magento ja PrestaShop on liidestatavad makselahendusi pakkuvate ettevõtete ja nende platvormide kaudu. Ühed sellised on näiteks Maksekeskus, Montonio, EveryPay, Stripe ja Luminori e-kaubanduse portaal. Miks on hea liidestada oma e-pood mõne sellise teenuspakkujaga? Nimelt sellepärast, et üheainsa nende pakutava lepinguga saab oma e-poodi lisada mitmete pankade pangalingid või muuta maksete saamised muul moel mugavaks. Ükshaaval pangalinke lisades tuleb aga arvestada mitmete pankade lepingutega. Lisaks tuleb sel juhul arendajale maksta erinevate pangalinkide moodulite eest, mis teeb pangalinkide lisamise aeganõudvaks ja kulukaks.

 

4. E-poe liidestamine raamatupidamis- ja muu majandustarkvara

Liidestamine võimaldab omavahel infot vahetama panna erinevad raamatupidamise või äriga seotud süsteemid. Raamatupidamistarkvara on eelnevalt välja toodud laoseisu näitel ülimalt kasulik e-poodidele – seejuures suurtele e-poodidele isegi hädavajalik. Erinevad majandustarkvarad on näiteks NOOM, Directo, Erply, AccountStudio, Joosep ja paljud teised.

Majandustarkva

 

5. Transporditeenused ja logistika

Tänu liidestamisele on võimalik näha oma telefoni ekraanilt saabuva taksojuhi asukohta ning hoida reaalajas silma peal bussi peatusesse jõudmise aegadel. Liidestamine võimaldab omavahel suhtlema panna erinevaid transporditeenuse pakkujaid, seega näiteks uurides Google Map’sis ühistranspordiga liikumise võimalusi, saab Google Maps pakkuda kellaajaliselt välja arvutatud marsruudi, mis hõlmab nii jalutamist kui ka bussi ja seejärel trammiga liikumist. Huvitava asjaoluna on Bolt kaalunud liidestada oma rakendust ühistranspordiga.

 

6. Nutikellad ja aktiivsusmonitorid

Apple on heaks näiteks, kes on toonud turule laia valiku iOS seadmeid, mis on iPhone’i või Mac-iga seotavad. Nutikellalt nähtav info on nähtav ka telefoni ekraanilt tänu sellele, et seadmed on omavahel liidestatud. Nutikella pakutavad andmed on omakorda liidestatavad mõne muu rakendusega, mis saab pakkuda näiteks personaalselt genereeritud treeningjuhiseid.

Nagu näha, siis liidestamise võimalused on väga mitmekülgsed. Ka on liidestamisel põhinevad tegevused ning informatsioon on meie igapäevaelus märkamatult, aga läbivalt olemas.

E-poe liidestamine on Veebihai igapäevane tegevus. Võta meiega ühendust.

Loe veel

Jagamist