“Tasuta” kodulehe tegemine KOLME lihtsa sammuga

kodulehe tegemine wordpressiga

Sisukord

UUENDATUD 2023 märts. Seega on tegemist väga uue infoga ja võid siin olevas kirjatükis sisalduva info aktuaalsuses 100% kindel olla. Ehk mitte 100% aga 99% kindlasti. Kui leiad mõne vea või tekib küsimus, siis lisa artikli lõpus kommentaar. Ja kui loetav sisu väga meeldib, palun ole hea ja jaga seda artiklit mõne oma sõbraga või pereliikmega.

Kasutage vajadusel sisukorda, et kiiresti sinule huvitava teema juurde navigeerida.

Kodulehe tegemine WordPressiga on lihtne!

Sissejuhatus:

Tasuta (peaaegu) kodulehe tegemine ei pea tingimata keeruline ettevõtmine olema. Tänu infoajastule on kõik probleemid lihtsasti lahendatavad – tuleb ainult osata otsida.

Seekord oled sa oma otsingutega sattunud just sellele lehele, sest sind ilmselt huvitab veebilehe tegemine…

Las ma arvan; sa kasutasid sellele lehele jõudmiseks ühte järgnevast otsingusõnast ja sisestasin selle Google otsingusse:

  • tasuta kodulehe loomine
  • kuidas teha kodulehekülge tasuta
  • oma kodulehe tegemine
  • kodulehe tegemine
  • veebilehe valmistamine
  • kodulehed
  • kodulehe tegemine tasuta
  • tasuta kodulehtede valmistamine
  • kodulehe tegemise õpetus
  • jne

Et siis tasuta kodulehe valmistamine…Vabandan! Ei ole täiesti tasuta…

…aga, kui sa valmistad oma kodulehe ise, ei pea sa ju selle eest kellelegi maksma.

Ja “TASUTA” võrdub siinkohal mõne tassi Circle-K kohvi ja saiakesega. Hoia mõned eurod kokku ja tee oma ettevõtmisele parem koduleht või õpi midagi uut, millest võib hiljem sulle rahaliselt väga suurt kasu tõusta.

Kui ma alustasin “veebindusega” ja internetiturundusega, siis tuli esimese sammuna ette võtta domeeni valimine ja registreerimine. Tagantjärgi võib võib kindlalt tõdeda, et see 15 aastat tagasi tehtud investeering on olnud mu elu parim.

Järgmise 5000+ sõna läbilugemisel peaks sul päris heal tasemel kodulehe tegemine käpas olema. Kui võtad natuke aega ja loed läbi järgneva, oskad sa:

  1. Oskad valida enda ettevõtmisele parima ja sobivama kodulehe loomise platvormi.
  2. Oskad valida endale sobiva veebimajutuse ja registreerida endale sobiva domeeni.
  3. Oskad oma veebilehe installeerida, oma kodulehele kena ja kasutajasõbraliku disaini luua ja oma lehte korrektselt muuta ja seadistada.

Esimene samm: vali endale kodulehe tegemiseks platvorm.

Üldiselt on veebiloome platvormi valimine kõige esimene asi, mis veebilehe loomisel ära otsustatakse.

Ära üldse muretse, milline su tulevane koduleht välja näeb või isegi mis su domeeni nimeks saab. Kaldun arvama, et see on sul juba tegelikult välja valitud…

Mida ma täpselt „veebiehituse platvormi“ all mõtlen…

Veebilehtede loomine 2023 aastal on võrreldes kahekümne aastase taguse (ja rohkem) ajaga totaalselt muutunud. Siis olid ajad teised ja ilma veebi ehituseks vajalikku koodi oskamata ei olnud sul põhimõtteliselt iseseisvalt oma enda veebilehte võimalik luua.

Siis olid märksõnadeks HTML, CSS ja Flash (R.I.P Flash Player 1996-2020). Nende arvutikeelte oskamine ja õppimine ei ole kindlasti mitte lihtsate killast.

Arvuti tavakasutajal ei ole lihtsalt otstarbekas koodi ainult selle jaoks selgeks õppida, et omale toimiv veebileht luua.

See on veidi üllatav, et isegi täna arvab suur osa inimestest, et ise ja tasuta kodulehe tegemine on keeruline ja aeganõudev protsess. See väide ei pea kohe mitte kuidagi paika!

Tänaseks päevaks on internet täis mustmiljon erinevat (liialdus) veebiehituseks mõeldud süsteemi, millega põhimõtteliselt saad endale mõnekümne minutiga toimiva veebilehe luua. Tihti nimetatakse neid platvorme sisuhaldus süsteemideks (inglk CMS – Content Management System)

Veebiehituse platvorm on üles ehitatud nii, et sina koodiga jändama ei pea. Sinu jaoks on kõik visuaalne. Nii on sul lihtne oma veebilehe sisu hallata.

Vaieldamatult on maailma kõige populaarsemaks veebiloome platvormiks WordPress!

WordPress on sisuhaldussüsteem. WordPress on ülekaalukalt kõige populaarsem sisuhaldussüsteem. Kõikidest veebilehtedest internetis, mis kasutavad mingit tüüpi sisuhaldussüsteemi, kasutab WordPressi umbes 60% veebilehekülgedest.

tasuta kodulehe tegemine - sisuhaldussüsteemide turuosa jaotus

Nagu sa ülalt näed, siis WordPress on veebilehtede loomise maailmas üks tõeline gigant.

Rohkem kui pooled, ja natuke peale, internetis leiduvatest veebilehtedest (mis kasutavad sisuhaldussüsteemi platvormi) jooksevad WordPressi nimelise veebiplatvormi peal. Veidi rohkem statistikat siit.

Miks teha oma koduleht WordPressiga?

Esiteks, kõige lihtsam põhjus: usalda statistikat. Miljonid inimesed, kellel on kodulehe tegemine käsil või tahavad endale kodulehe luua (nii eraisikud, firmad, korporatsioonid, blogijad jne)  kasutavad selleks WordPressi.

Veel üks pildike statistikast:

wordpress market share 2020

Teiseks: hetkel pole lihtsamat ja kiiremat võimalust kodulehekülje valmistamiseks…

Kolmandaks: WordPress on tasuta. Lisaks saad valida tuhandete erinevate teemade/kujunduste vahel. Täpsemalt on hetkel WordPressile olemas 31000 erinevat teemat/kujundust.

Valida on lihtne tänu heale otsingusüsteemile. WordPressi peale ehitatud veebilehed on väga eriilmelised. WordPress on loonud tohutu suure kommuuni ja abi on lihtne leida.

Ja eelnevale veel lisaks:

    • Tasuta kodulehe tegemine WordPressiga on algajale väga lihtne selgeks õppida. Kui sa oskad kasutada Microsoft Wordi siis sinu jaoks on juba algus tehtud – sa oskad luua sisu. WordPress´i on võimalik laiendada tänu väga suurele hulgale laiendustele pluginate näol. Sa saad luua (ilma liialdamata) endale ükskõik millise veebilehe, mis su mõtetes on.
    • Suurtele ja väikestele. Kui WordPressi kasutavad eBay, Mozilla, Reuters, CNN, Google Ventures ja isegi NASA siis pole mingit kahtlust, et WordPress ei suuda sinu ettevõttele või mõneks muuks otstarbeks loodava veebilehega hakkama saada.
    • Oled sa kuulnud sõnast „mobiilisõbralik“ veebileht/koduleht? Kõik on tänapäeval mobiilne. Seda on ka kõik WordPress´is ehitatud lehed. Sa ei pea muretsema, et su leht mobiilis halb välja näeb.
    • Sa ei jää kunagi ilma abita. WordPress on tegelilult tohutu suur kommuun foorumite ja blogidega. Oma küsimustele saad sa kiire otsinguga üldiselt minutite jooksul lahenduse. Samuti on Youtube video keskkonnas tuhandete tundide jagu õppevideosi WordPressi paremaks kasutamiseks. Veebihai.ee kasutab ka WordPress´i, nii enda jaoks, kui ka klientidele lehtede loomiseks.

Arvan, et oled praeguseks hetkeks endale selgeks teinud, kas soovid selle lehe lugemist jätkata. Kui soovid, siis ole lahke.

See leht ongi loodud inimestele, kes tahavad endale ise kodulehe teha või midagi juurde õppida.

Aga olemas on ka teine variant: las meie teeme su kodulehe WordPressi peale. Veebihai.ee sai WordPressiga sõbraks juba pea 15 aastat tagasi. Teame seda platvormi läbi ja lõhki.

Kui sinu jaoks on aeg raha ja vastupidi, siis võta meiega ühendust.


Muidugi on sul alati valikuvõimalus ja võibolla WordPress sulle ei sobi. Ma muidugi ei tea põhjuseid, miks ei peaks sobima…

Räägime hästi lühidalt kahest teisest “popist” sisuhaldussüsteemist.

Drupal on kahtlemata väga võimekas platvorm ja on üldiselt populaarsem koodimisoskuse taustaga arendajate seas.

Kindlasti ei ole ta hea variant algajala, kuna selle õppimine võtab kordi rohkem aega/ressurssi, kui WordPress´i kasutama õppimine.

Loe siit rohkem, miks just Drupal sulle sobida võiks.

Joomla on üsna sarnane WordPress´ile ja sellega on võimalik teha ideaalselt toimivad veebilehed. Jällegi, WordPress vajab hulga vähem tehnilisi teadmisi, et endale kiiresti ja tasuta toimiv veebileht üles seada.

Loe siit rohkem, miks just Joomla sulle sobida võiks.

WordPress, Drupal ja Joomla on kolm kõige popimat veebiloome/sisuhaldus platvormi/süsteemi. Tegelikult on nende kõrval veel sadu teisigi.

Näiteks siit leiad kümme kõige populaarsemat veebiloome/sisuhaldus platvormi loetelu ja kirjelduse (inglise keeles) – Top 10 CMS Platforms in 2020 and Why You Should Use Them.

Siit leiad veel pikema Vikipeedia nimekirja erinevatest platvormidest, millega saad oma kodulehe luua.

Minu kindel soovitus on: oma kodulehe loomiseks kasuta WordPress´i…

ja vali lihtsam tee! Eriti, kui sa alles alustad.

Kahtlemata on WordPress kõige lihtsam ja koloriitsem veebiloome platvorm, millega mina kokku puutunud olen. Mitte ükski teine platvorm ei paku nii suurel hulgal seadistusvõimalusi ja võimalust erinate pluginate (eesti keeles “pistikprogramm”) abil oma lehte täiustada.

Kui sa soovid luua oma ettevõtte kodulehte, oled blogija, oled vabakutseline veebiarendaja või loomeinimene või tahad lihtsalt midagi uut juurde õppida, siis WORDPRESS on sulle parim variant!

Nüüd, kui sa oled oma valiku teinud ja WordPressi oma tulevase veebilehe arendamiseks valinud, siis räägime natuke „tehnilist“ juttu ka.

Jalgratast me leiutama ei hakka ja ühtegi koodijuppi sul ka näha ei tule.

Teises sammus/etapis õpetan ma sulle mõned nipid ja tehnilised nüansid, kuidas valida enda ettevõtmisele domeeninimi ja kuidas ja kuhu oma domeen majutada.

Kolmandas etapis näed sa, kuidas kõige kiiremini installida oma lehele WordPress ja kuidas teha esmane seadistus oma just loodud lehele. Rohke pildimaterjaliga käib õppimine lihtsalt ja kiirelt!

Kui sul tekib lugedes ja hiljem oma lehe loomise juures tehnilisi küsimusi, siis ole julge ja kirjuta meile, liikudes siit kontakti lehele.

Teine samm: leiame sulle sobiva domeeni ja majutame su veebilehe.

domeeninimi ja majutus

Kui sul on juba oma domeeninimi registreeritud, siis võid põhimõtteliselt teise sammu lugemata jätta aga kindlasti soovitan ma sul seda mitte teha.

Võta parem aega ja las ma jagan sinuga mõnda nippi, mida mina domeeni registreerimisel alati järgin.

Oma kodulehe loomiseks vajad sa kõigepealt kahte väga olulist “asja“:

  1. Domeeni nime oma uuele veebilehele (näiteks minukoduleht.ee).
  2. Veebimajutust, kuhu oma regsitreeritud domeen majutada.

WordPress on sulle täiesti tasuta.

Mainin taaskord, et 100% TASUTA kodulehe tegemine ei ole kahjuks võimalik, sest oma domeeni ja veebimajutuse eest tuleb sul enamasti maksta…

… kuid siiski – ka domeeninime ning majutuse võib “tasuta” saada.

Loe edasi ja ma seletan sulle ära, miks tasuta domeeninimi ja majutus mitte kunagi ei toimi ja võib sulle isegi hiljem kahju tuua.

Loetlen nüüd mõned põhjused, miks tasuta domeen ja majutus kuhugi ei kõlba:

  1. enamasti ei ole tasuta domeeninimi usaldusväärne, sest sisaldab mingit eesliidet, näiteks weebly.SINUKODULEHENIMI.com. Selline asi ei sobi mitte mingil juhul, kui sa asja natukenegi tõsisemalt võtad.
  2. tihti on tasuta domeenide laienduseks xyz., .tk, .ml, .ga jne. Sellise laienudse lõpuga lehelt tahad sa ilmselt juba ise kiiresti lahkuda.
  3. enamasti on tasuta asjadega varjatud tingimused, millest sulle alles hiljem räägitakse
  4. tasuta majutust ja domeenimnime pakkuvad lehed ei ole usaldusväärsed ja võivad hiljem su lehe endale võtta
  5. tasuta majutust pakkuvatel lehtedel on tihti hoopis teine lõpp eesmärk, kui kvaliteetse teenuse pakkumine

Tasuta veebimajutuse kohta võib veel pika joru põhjuseid välja kirjutada, et miks mitte kunagi tasute majutust valida. Aga kolm kõige olulisemat märksõna: kiirus, usaldusväärsus ja laienduste võimalused.

Võta oma kodulehte, kui oma turundusmeeskonna liiget, kes tuleb kuhugi elama panna. Ja su meeskonnaliige ei taha elada hurtsikus. Samamoodi on su domeeniga ja selle majutamisega. Kui sa paned ta “elama” hurtsikusse, siis teie töösuhe ei toimi.

Kui sul on s*tt majutus ja tasuta domeen, siis ei too su koduleht tulemusi ning ebaturvaliselt ja aeglaselt lehelt lahkuvad tulevased kliendid kiiresti.

Ilmselt sa ei üllatu, kui sellise asja eest tuleb sul veidi raha välja käija.

Ära muretse! See ei maksa sulle kuus rohkem, kui paar tassi kohvi.

Oma enda ettevõtmisega seotud domeeninimi näeb välja kordi proffessionaalsem välja, kui tasuta (juhul, kui sa ei taha sentigi maksta) minukoduleht.tasutakodulehed.ee. Oled ju minuga nõus?

Kui majutad oma kodulehe oma enda ostetud veebimajutuses, siis võid kindel olla, et su domeen laeb KIIRESTI ja üldiselt on välistatud, et tekib olukord, kus su koduleht mingitel põhjustel külastajatele kättesaamatuks muutub. Seda sa kohe kindlasti ei taha!

Läbi kelle endale uus domeen registreerida ja kuhu see majutada?

Meie kasutame üldiselt oma .ee domeenide registreerimiseks ja majutamiseks zone.ee ja veebimajutus.ee´d. Mõlemad on Eestis väga kvaliteetsed teenusepakkujad.

Mitte kunagi ei ole juhtunud, et meie lehed ei lae või kliendid nendele ligi ei pääse. Samuti on nende klienditugi alati kiiresti kättesaadav. Eriti kiiresti saab nendega asjad aetud telefoni teel.

Välismaiste ja muude projektide majutamiseks kasutame tihti hostwinds.com´i. Samuti väga kiire! Ja lisaks on ta palju odavam, kui meie kohalik, veebimajutus.ee. See väike hinnavahe ei tasu aga end ära, kui sul on vaja registreerida kohalik domeen ehk .ee lõpuline domeeninimi. Asi on keeles. Ilmselt soovid sa klienditeenindust oma emakeeles.

Välismaiste domeenide registreerimiseks kasutan alati namecheap.com´i.

Soovitan sul oma .ee domeenid majutada ja registreerida läbi veebimajutus.ee või siis läbi zone.ee. .com domeenide registreerimiseks kasuta namecheap.com´i ja majutamiseks hostwinds.com´i või bluehost.com´i.

Sa võid mind usaldada – olen neid teenuseid kasutanud rohkem, kui kümme aastat. Kiire, usaldusväärne ja alati kättesaadav klienditugi.

Samuti saad sa iga populaarse domeenimajutus- ja registreerimisteenust kasutades kaasa oma domeeniga seotud e-posti aadressi – näiteks info@sinudomeen.ee. Samuti saad neid vajadusel juurde luua.

Minu meelest on sellised e-posti laiendid kliendile usaldusväärsemad, võrreldes näiteks @hot.ee, @hotmail.ee, @gmail.com jne kasutamisega.

Muidugi võid sa kasutada ka teisi domeenimajutus- ja registreerimiteenuseid. Sajaprotsendiliselt võin mina soovitada ainult eelnevalt nimetatud teenuseid.

Jällegi, kui sul juba on olemas ostetud/registreeritud veebileht ja majutus, siis võid järgmised lõigud vahele jätta ja kohe hüpata kolmanda sammu juurde. Kui sul on aga domeen valimata, siis loe aga hoolega edasi ja ma annan sulle mõned nipid oma kodulehele nime valimisel.

domeeni nime valimine

Millise nime ma oma domeenile valima peaksin?

Kui sul on oma ettevõte, siis asi on lihtne: vali oma domeeni nimeks oma firma nimi. Kindlasti ei soovita ma panna oma kodulehe nimeks „sinufirmanimiOÜ.ee“, kui OÜ nimi ei ole üldse su pakutava teenusega seotud.

Näiteks tegelen ma lisaks veebiteenuste pakkumisele purjetamise teenuse pakkumisega Tallina lahel. Minu firma nimi on näiteks “Sailing Estonia OÜ” aga minu domeeni nimeks on purjetamine.com, kuna pakun purjetamisteenust Tallinna lahel ja selle lähiümbruses.

Minu jaoks purjetamine.com bränd ja minu ettevõte, mille nime ma turundan ja müün.

Selline nimega domeen on meie klientidele 100% arusaadav ja meie puhul on see väga palju kaasa aidanud purjetamise teenuse turundamisele internetis.

Samuti on sõna “veeb” inimesele, kes oskab natukenegi arvutit kasutada, tuttav. Sealt tuli ka veebihai.ee.

Minu jaoks on peaaegu alati oluline, et domeeni nimeks oleks otsene märksõna, mis on sinu ettevõtmisega kõige lähemalt seotud.

Kui sa valid märksõna, mida inimesed otsivad Googlest, oma domeeni nimeks, võib see hiljem kasulikult mõjuda ka su kodulehe SEOle (otsingumootoritele optimeerimine)

Näiteks, kui sa tegeled autorehvide müügiga ja su osaühingu nimeks on Rehvimees OÜ, siis sellisel juhul sobiks su domeeni nimeks rehvimees.ee.

Kui aga su osaühingu nimeks on KPR Invest OÜ (aga tegeled rehvide müügi ja paigaldusega), siis vali endale domeeni nimeks rehvimeistrid.ee või rehvivahetus.ee jne, muidugi juhul, kui need veel vabad on.

Nii tehes on see hilisemas turundamises kasulik SEOle ja klient saab täpselt aru, mis lehte ta külastab ka kuhu ta sattunud on.

Kui sa oled blogija, siis võid panna oma domeeni nimeks enda nime või siis kombineerida domeeninime teemadest, millest sa kirjutad.

Nagu sa juba tead ja sulle internetis kolades silma on hakanud, siis kõige populaarsemad domeenilaiendid on .com, .net ja. org. Eesti puhul siis .ee lõpuga domeenid.

Hetkel on populaarsust kogumas igasugu uued domeenilaiendid nagu .agency, . pizza, .club jne.

Neid ma sul veel aga kasutada ei soovita, sest nii ei pruugi su kliendid sind üles leida. Las need laiendid koguvad veel natuke rohkem populaarsust, kui nende poole vaatama hakkad.

Isisiku- ja muu brändi puhul on domeeni nimeks muidugi alati bränd ise.

Domeeninime valiku kokkuvõte:

Enne, kui oma domeeninime valiku ära otsustad, mõned lisasoovitused:

  1. Kas su domeeninime saab kasutada brändina? Näiteks, kui su ettevõte tegeleb ehitusega ja su firma juriidiseks nimeks on “KPC Holding OÜ“, siis su domeeninimeks ei sobi su firma nimi. Sa võid kõrvallehena oma osaühingu nime küll registreerida aga domeeninimeks, kuhu su kliendid maanduvad, võta näiteks “ehitusspets.ee“, “meieehitame.ee“,  “eestiehitab.ee” jne. Ma loodan, et kirjeldatu põhimõte on sulle arusaadav.
  2. Proovi oma domeenimi hoida lühike ja meeldejääv! Keerulised ja pikad nimed ei jää inimestele meelde ja neid on käsitsi otsinguribale palju raskem sisestada. Kas veebihai.ee jääb hästi meelde? Minu meelest jääb!
  1. Väldi võimalusel numbrite, sidekriipsude ja täpitähtede kasutamist!
  1. Võta natuke aega ja kirjuta arvutisse või paberile nii palju mõtteid, kui sul pähe tuleb ja ehk nii leiad enda domeenile sinu ettevõtmisega väga lähedalt seotud sõnakombinatsiooni, mis on lühike, arusaadav ja millest võib hiljem su tegemiste bränd kujuneda.

Minu parim soovitus eelneva kokkuvõtmiseks: kombineeri oma domeeninimi sinu ettevõtmisega lähedalt seotud sõnadest – arusaadav klientidele ja märksõnad domeenis meeldivad Google otsingumootorile. Lihtne!

Ja teiseks: usalda oma sisetunnet. Kui sulle ikkagi su domeeninimi väga meeldib, siis võta see ära!

Kaks asja, mis peaksid olema tehtud enne kolmanda sammu juurde liikumist:

  1. Korralda üksi või sõpradega/perega koos üks ajurünnak, kirjuta üles enda teenuse/tootega/ettevõtmisega seotud sõnad ja pane kokku endale sobiv domeeninimi.
  1. Vali endale sobiv teenus, kus domeen registreerida ja koht kuhu oma domeen majutada (.ee domeenide jaoks kasuta alati veebimajutus.ee´d või zone.ee´d).

Kui sul jäi domeeninime valikul midagi arusaamatuks ja tahaksid lisanõu, siis võta meiega ühendust!

Võite vabalt ka helistada +3725257228. Anname koheselt domeeni nime valikul nõu.

wordpressi installeerimine

Kolmas samm: installeerime su kodulehele WordPress ja teeme esmase seadistuse.

Su domeen on nüüd registreeritud ja majutatud. Nüüd on see aeg teistele nähtavaks teha ja üles seada.

Järgmisena installeerime su kodulehele WordPress´i.

WordPress´i seadistamine ja installeerimine.

WordPress´i installeerimise puhul on sul valida kahe variandi vahel. Üks variant on teisest kordi kiirem.

WordPress (samuti Joomla ja Drupal) on võimalik installeerida põhimõtteliselt ühe klikiga.

Peaaegu iga usaldusväärne ja populaarne veebimajutusteenus lubab sul WordPress´i installida kiiresti ja nn. „ühe kliki installeerimisega“.

Kui sa oled valinud oma domeeni registreerimiseks veebimajutus.ee, siis on sul see „ühe klikiga installeerimise“ variant täiesti olemas! Sel juhul peab sul olema veebimajutus.ee´st tellitud „Standard pakett“.

Alustajale soovitan kindlasti veebimajutus.ee “Standard Paketti. See on populaarseim pakett ka meie klientide seas.

Zone.ee´s käib kõik samamoodi. Seekordses näites kasutan Veebimajutust.

Zone.ee näidet kasutan selles postituses: KODULEHE VALMISTAMINE – LIHTNE, TASUTA, SAMM-SAMMULT KODULEHE VALMISTAMISE ÕPETUS. Õpetus on valmimisel…

veebimajutuse standard pakett

Nüüd on kaks varianti: sul kas on juba varasemalt olemas veebimajutus.ee konto või ei ole. Kui ei ole, pead endale kasutaja registreerima.

See ei ole raske ja veebimajutus.ee juhendab sind ilusti punktis A punkti B. Registreeri kasutaja siin: loo veebimajutuse konto.

veebimajutuse konto

Kui sul on konto olemas, siis logi sisse oma veebimajutus.ee kontosse. Kui sul on tellitud “Standard pakett”, siis vaata vasakust lehe menüüst ja leia WordPress.

Veebimajutus.ee´l on selgitav tekst oma lehel olemas, kuidas WordPress oma lehele edukalt installeerida. Vaja on vaid täita mõned väljad.

Enamasti käib WordPress´i installeerimine kõikidel hinnatud ja populaarsetel veebimajutust pakkuvatel ettevõtetel ühte moodi. Teha tuleb järgmised sammud:

wordpressi paigaldamine tasuta

  1. Logi sisse oma majutuse kontole.
  1. Vali domeen, millele tahad installeerida WordPress´i.
  1. Leia menüüst WordPress´i ikoon või link.
  1. Täida vajalikud väljad ja loe selgitusi.
  1. Kontrolli oma täidetud väljad ja vajuta installeerimist käivitavat nuppu.

Veebimajutus.ee võimaldab sul WordPressi paigaldada 3 lühikeseetapiga.

paigalda wordpress

On ka teine võimalus WordPressi installeerimiseks. See on kordi keerukam ja ma ei soovita kasutada veebimajutust, mis sulle “ühe kliki installeerimist” ei paku.

Milleks asju keeruliseks ajada! Kui aga mingil teadmata põhjusel on sul WordPress manuaalselt vaja installeerida, siis külasta seda linki.

Valime su uuele WordPressi lehele sobiva teema.

WordPress muutub koguaeg aga hetkel peaksid sa oma kodulehe WordPressi haldusaknas nägema midagi sellist:

wordpress algseadistus

Vaikimis peaks WordPress olema Eesti keeles, vastavalt su IP aadressi asukohariigile. Valime su lehele nüüd teema ehk malli.

2021 näeb välja WordPress´i vaikimisi seadistatud teema välja selline:

wordpress teema paigaldamine
WordPressil on tuhandeid erinevaid stiile ja teemasi, mille vahel valida ja su koduleht unikaalseks muuta.

See muutub neil üldiselt viimastel aastatel igal aastal.

On üsna mõistetav, et sa tahad teistest lehtedest eristuda. WordPress pakub sulle selleks lõputult erinevaid seadistusvõimalusi, alustades tuhandetest teemavalikutest. Samuti on sul võimalik oma poolt valitud WordPressi kujundust/teemat tohutult palju redigeerida ja muuta.

Kuidas leida endale meeldiv ja su ettevõtmisega soetud WordPressi teema/kujundus?

  1. Logi sisse oma WordPress´i halduspaneeli/adminnipaneeli.

Kui sa seda täpselt teha ei oska, siis mine lingile http://sinuleht.ee/wp-admin 

“sinuleht.ee” vaheta välja oma domeeninimega. Logi sisse enda poolt valitud kasutajanimega ja parooliga!

Vaikimisi peaks WordPress´i halduspaneel välja nägema selline:

kodulehe tegemine wordpress

Kui sa tunned, et pilt on esmapilgul veidi kirju, siis ära muretse. Juhatan sind täpselt õigetesse kohtadadesse.

  1. Teeme WordPress´i eesti keelseks

Kui sulle inglise keel vööras on ja tahad emakeeles oma domeeni redigeerida ja muuta, siis liigu vasakus menüüs „Settings“ ja vali „General“. Vaata pilti!

wordpress eesti keeles

Kui su inglise keel on hea ja sa saad sellest aru, siis minu kindel soovitus on: jäta WordPress inglisekeeleseks! Ka antud artiklis jätkan inglise keelsete väljendite kasutamist!

Miks? Sul on lõpuks nii lihtsam erinevate terminitega ära harjuda. Kõik õppematerjal on enamasti inglise keeles. Ma isiklikult ei teagi tihtipeale oma töös vajaminevatele inglise keelesetele terminitele emakeelset vastet…

  1. Leiame sulle tasuta teema.

Nüüd, kui sa oled kiire pilgu adminnipaneelile peale visanud ja ehk ise natuke asja uurinud ja keelegi ära vahetanud, valime su domeenile 1500 tasute teema hulgast sulle meeldiva ja sobiva lehe kujunduse.

Liigu WordPressi halduspaneelis vasakus menüüs „Appearance“ (võid klikkida või lihtsalt hiire nupu peale liigutada) ja vali „Themes“. Kui see tehtud, siis vali ülalt „Add new“.

wordpress kujundus

Nüüd on sinu ees tohutu hulk tasuta teemasi.

Kui tasuta kodulehe tegemine on juba piisav “tasuta” asi ja soovid saada eriti ilusat kujundust, siis kindlasti soovitan sul külastada themeforest.com´i. See leht on tohutu suur tasuliste teemade/kujunduste baas.

Tasulised WordPressi kujundused/teemad on üldiselt kordi võimekamad, kui tasuta variandid. Tasulised teemad võimaldavad su lehte veelgi rohkem muuta ja on kindlasti palju proffessionaalsemad, kui tasuta teemad. Aga hetkel jääme tasuta teemade juurde.

Mitmed tasuta teemad on väga professionaalsed ja kindlasti rahuldavad sajaprotsendiliselt paljude WordPress´i kasutajate vajadused.

wp tasuta kujundused

Nagu sa ülemiselt pildilt näed, on uue ja sobiva teema installeerimine WordPress´i kasutades väga lihtne!

Võta kindlasti aega ja kasuta WordPress´i teemaotingu võimalusi. Kasuta oma ettevõtmisega seotud märksõnu ja muid otsinguvõimalusi. Kasuta erinevaid filtreid!

Kindlasti vali võimalusel „Responsive“ teema/kujundus! See tähendab seda, et su veebileht näeb välja hea ka mobiilsetes seadmetes. Lihtsalt kirjuta „responsive“ otsingukasti.

  1. Uue kujunduse/teema installeerimine.

Nüüd, kui sa oled veidi otsingule aega pühendanud ja enda domeenile sobiva teema leidnud, siis selle installeerimine on äärmiselt lihtne.

Lihtsalt liigu hiirega sobiva teema peale ja vajuta nuppu „Install“. Kui installeerimine on tehtud, muutub „Install“ nupp „Activate“ nupuks. See tähendab teema aktiveerimist. Vajuta „Activate“.

wp kujunduse install

Nüüd külasta oma kodulehe aadressi ja sa peaksid nägema oma domeenil äsja installeeritud teemat/kujundust. Kindlasti värskenda oma lehte!

Kui sa kardad, et su kodulehele lisatud lehed ja sisu peaksid teemavahetusega kaduma minema, siis sa eksid. Vaheta WordPress´i teemasid nii palju, kui sa tahad. Midagi kaduma ei lähe!

Kuidas lisada kodulehele uut sisu ja lehti?

Kodulehe tegemine WordPressi ´iga ei tähenda ainult teema installimist jms. Kui sul on teema valitud ja edukalt oma kodulehele installeeritud, siis järgmiseks oluliseks etapiks on kodulehele sisu loomine ja uute lehtede lisamine.

Lehtede lisamine ja redigeerimine (edit).

On ilmselge, et su leht ei saa koosneda ainult esilehest. Su koduleht koosneb mitmest lehest.

Sa teed oma veebilehele teenuste, kontakti ja muud sellised lehed. Et seda teha, tegutse järmigselt:

  1. Liigu WordPress´i halduspaneeli vasakusse menüüse (nagu alati), mine „Pages“ ja vali „Add New“.

Kui sa oled Microsoft Word´iga tuttav, siis on sinu jaoks asi lihtne. Kõik selgitused on WordPress´i halduspaneelis olemas. Lisa oma uuele lehele pealkiri (näiteks “Teenused”, “Kontakt” vms), lisa tekst ja pildid ja kui sa oled lõpetanud, siis vajuta nuppu „Publish“ (avalda).

wp lehtede lisamine ja haldamine

Kuidas lisada lehed kodulehe menüüsse?

Nüüd, kui sa oled loonud oma veebilehele esimesed vajalikud lehed, siis tuleb need lisada menüüsse, et lehe külastajad su loodud lehtedele navigeerida saaks. Et lehed kodulehe menüüsse lisada, tegutse järgnevalt:

  1. Kõigepealt tee oma leht endale sobivaks ja salvesta kõik muudatused, vajutades nupule „Update“.
  2. Nüüd liigu vasakus menüüs „Appearance“ ja liigu nupule/lingile „Menus“.
  3. Nüüd otsi üles oma loodud leht ja lisa see menüüsse. Pane linnuke oma valitud lehe ette ja vajuta nuppu „Add to menu“. Viimaseks sammuks vajuta nupule „Save Menu“. Nüüd mine oma kodulehe esilehele, värskenda lehte ja sa peaksid nägema lehe ülaosas menüüs oma äsja menüüsse lisatud lehte.

Sisu (postituste) lisamine ja muutmine.

Kui sinu kodulehe juurde kuulub blogi (oleks väga hea, kui kuuluks), siis oleks hea oma blogi link oma veebilehe menüüsse lisada. Sa saad WordPressi abiga väga lihtsalt oma postitusi kategooriatesse lisada. Blogi lisamise olulisusest kodulehele räägime mõnes teise postituses pikemalt.

Räägin sulle lühidalt kõige lihtsamast ja kiiremast  võimalusest oma lehele blogi lisada ja kuidas see sinu domeeni esilehelt leitavaks teha.

  1. Kõigepealt loo uus kategooria ja pane selle nimeks “ Blogi“. WordPressi haalduspaneeli vasakus menüüs navigeeri „Posts“ ja seal vali „Categories“. Täida väli „Name“ ja kirjuta sinna „Blogi“. Lõpetuseks kliki nupule „Add New Category“.

wordpress blogi loomine

2. Et teha blogisse oma esimene postitus, liigu WordPressi halduspaneelis vasakusse menüüsse ja vali sealt „Posts“ ja kliki „Add New“. Kirjuta oma esimene postitus valmis ja määra paremalt oma postitusele kategooria „Blogi“. Su esimene postitus on nüüd tehtud aga su blogi pole su pealehelt veel leitav.

3. Menüüsse sa oskad juba uusi lehti lisada.

wordpress blogimine

Kodulehe optimeerimine on WordPressiga lihtne!

Nüüd räägin ma natuke põhilistest WordPressi poolt pakutavatest optimeerimisvõimalustest ja kuidas oma leht endale meelepäraseks kohandada.

Kodulehe pealkiri ja „tagline“.

Sinu veebilehe lehekülgede pealkirjad on otsingumootoritele optimeerimise kohapealt väga olulised. Su lehekülje pealkiri on esimene asi, mille järgi su lehe külastaja aru saab, kuhu ta maandunud on. Otsingumootoritele (Google´le) on su lehe pealkiri oluline, sest see on üks element, mille järgi otsingusüsteem su loodud lehe otsitavatele märksõnadele otsingu teostajale kuvab.

Oma kodulehe otsingumootritele meelepärasemaks tegemisest räägin ma mõnes teises postituses rohkem, sest näiteks Google´l on 200 nn. „ranking factorit“, mida ta su kodulehte oma robotitega külastades arvesse võtab.

Su kodulehe igal leheküljel peaks olema unikaalne nimi, mis sisaldab sinu ettevõtmisega seotud märksõnu.

Toome siin näiteks, et su ettevõtmine on seotud ehitusega. Su domeeni nimi on ehituspets.ee.

Et oma lehele „tagline“ lisada ja pealkiri, liigi jällegi WordPressi halduspaneeli vasakus menüüs lingile „Settings“ ja vali „General“. Pilt selgituseks.

wp kodulehe pealkiri

WordPress lisab nüüd selle „tagline´i“ igale su veebilehe üksiku lehekülje peakirja lõppu.

Postituste ja lehekülgede kommenteerimise võimaluse keelamine.

On erinevaid põhjuseid, miks kommenteerimine keelatakse. Kui ka sina tahad oma kodulehe üksikute lehekülgede kommenteerimise välja lülitada, siis tegutse järgmiselt:

  • Kui sa lood uut lehekülge, siis vaata ülesse paremasse nurka ja kliki „Screen Options“ . Lisa linnuke „Discussion´i“ juurde ja nüüd keri lehekülje alla. Selgituseks kaks pilti:

Lehekülje all näed sellist võimalust:

Eemalda linnuke „Allow Comments.“

On ka võimalus vaikimisi kõikidel oma postitustel kommenteerimine keelata. Liigu menüüs „Settings“ ja siis „Discussion“. Soovitan sul kindlasti linnukese lisada „Comment must be manually approved“. See tagab selle, et igasugused spämmi robotid su lehekülge oma kommentaaridega risustada ei saaks.

Pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna.

wordpress kommentaarid

Staatilise esilehe lisamine.

Enamasti on see WordPressi seadistamise juures üks esimesi asju, mida tehaks. Sa ei taha, et su esileht näeks välja nagu blogipostitus. Sa tahad, et su külastaja näeks su esilehte sellisena nagu ta sul tehtud sai ja su lehe külastajal on võimalus enda soovitud kohta menüüst navigeerida. Näiteks muutub „blogi“ leht alati, kui sa lisad uue postituse – uus postitus ilmub lehe üles.

Et oma veebilehele lisada staatiline esileht, tegutse järgmiselt:

  1. Mine „Settings“ ja siis „Reading“.
  2. „Front Page“ on see leht, mida su külastaja su domeeni külastades esimesena näeb (sinudomeen.ee). Enne seda loo uus lehekülg ja nimeta see näiteks „Esileht“. Võid selle ka oma veebilehe ülal asuvasse menüüsse lisada.

wp staatiline esileht

„Posts page“ määrab selle lehe, kuhu hakkavad ilmuma postitused. Kuna aga me lahendasime „Blogi“ lisamise eelnevalt natukene teistmoodi, siis ära hetkel seda muuda.

Kui sa ikkagi tahad oma blogipostitustele lehe määrata, siis loo kõigepealt uus leht nimega „Blogi“, lisa see menüüsse ja siis määra „Posts page´iks“ äsja loodud „Blogi“ nimeline leht.

„Sidebar´i“ ehk küljepaani redigeerimine.

Võib kindlalt õelda, et enamustel WordPressi peale ehtiatud lehtedel asub „Sidebar“ lehe paremas ääres.

Et oma lehe „Sidebar´i“ redigeerida, liigu WordPressi halduspaneelis „Appearance“ ja siis „Widgets“.

Eemalda kõik ebavajalik nagu näiteks „Archives“, „Meta ja „Recent Comments“. Et seda teha, lihtsalt hoia hiire vasakut nuppu all ja liiguta ebavajalik „Sidebar´ist“ välja. Samamoodi käib „Widget´ite“ lisamine. Inglise keeles nimetatakse seda „Drag and drop´iks“.

WordPress´i pluginad

Mis asi see „plugin“ õigupoolest on? WordPressi pluginad annavad sulle tohutu hulga lisavõimalusi oma kodulehte omapärasemaks muuta. Samuti saab pluginate abil su veebilehe muuta külastajale palju kasutajasõbralikmaks.

Pluginad kiirendavad su tööd, sest pluginate installeerimine nõuab enamasti ainult mõnda üksikut klikki. Nende seadistamine on muidugi suurem töö.

WordPress´i pluginaid saad kasutada väga erinavate funkstsioonide lisamiseks oma kodulehele. Näiteks saad lisada pildigaleriisid, kontakti vorme, saad pluginate abil oma kodulehe ühendada sotsiaalmeediaga jne. Iga plugin on loodud täitma mingit kindlat ülesannet. Sotsiaalmeedia turunduse olulisuse kohta saad lugeda siit: “Sotsiaalmeedia turundus ja selle olulisus.

Kuidas installeerida pluginaid?

Pluginate lisamine WordPress´ile on väga lihtne. Liigu halduspaneelis „Plugins“ ja siis kliki „Add New“. Nüüd avaneb sul võimalus otsida ja kasutada neljakümmet tuhandet erinevat WordPressi jaoks loodud pluginat (tasuta). Valik on essay helper tohutu suur!

Installimiseks vajuta sobiva plugina peal „Install Now“ ja siis „Activate“. Peale plugina paigaldamist ilmub halduspaneeli vasakusse menüüsse plugina nimega uus nupp. Kui see ei ilumu peamenüüsse, siis vaata „Settings“ alt ja otsi installeeritud plugina nime.

wordpressi pluginate installeerimine ja kasutamine

Ei ole inimest, kes kõiki WordPressi plugianid teaks ja tunneks. Pluginaid lisatakse kodulehele üldiselt vastavalt vajadusele.

Palju õnne!

Kui sa selle artikli ilusti läbi lugesid ja kõik etapid korralikult läbi tegid, peaks sul olema nüüd funktsonaalne ja külastajatele kättesaadav WordPressi koduleht!

Kaugeltki ei tähenda see aga seda, et su koduleht nüüd ideaalne ja lõplikult valmis oleks. Seda me aga seekord teha ei püüdnudki. Me alles õpime!

Nagu ma olen korduvalt maininud, siis WordPress on tohutu suur platvorm ja lõputute võimalustega, et oma kodulehte optimeerida ja see isikupärasemaks muuta ning su külastajatele kasutajasõbralikumaks muuta. Lisaks on tuhandeid eriotstarbelisi pluginaid.

Kõike korraga teha ei selgeks õppida ei jõua. Järk-järgult lisab veebihai.ee uut sisu WordPressi kohta, kuidas kasutada erinevaid pluginaid ja kuidas teha enda enda lehele nö. süvaseadistus.

Samuti räägime oma blogis palju SEO (otsingumootoritele optimeerimisest), märksõnade otsimisest, sotsiaalmeedia turundusest ja paljust muust internetiturundusega seonduvast!

Peatse kohtumiseni!

Kui sa ei saa esmase WordPressi installeerimisega ise hakkama, siis las meie teeme selle sinu eest TASUTA ära! Ole hea ja võta meiega ühendust ja ütle, et sa vajad WordPressi installeerimisel abi!

Veebihai.ee – Tule sulista meiega!

Lisa…

11 põhjust, miks kasutada just WordPressi oma kodulehe tegemiseks.

WordPress on veebiplatvorm, mis on populaarne nii algajate kui ka kogenud kasutajate seas. See on loodud selleks, et aidata inimestel oma kodulehte või ajaveebi luua ja hallata. Selle populaarsus tuleneb mitmest tegurist, sealhulgas selle kasutajasõbralikkusest, laiast teemade ja pluginate valikust ning selle võimest kohandada oma veebisaiti vastavalt vajadustele.

Üks peamisi põhjuseid, miks peaks kasutama WordPressi oma veebisaidi loomiseks, on selle lihtsus. WordPressi kasutamine ei nõua erilisi tehnilisi teadmisi. Selle kasutamine on intuitiivne ja lihtne, isegi neile, kes pole varem veebilehti loonud. WordPressi kasutamiseks ei ole vaja ka erilist tarkvara, kuna see töötab enamikus veebibrauserites.

Teine põhjus, miks WordPress on hea valik, on selle lai teemade ja pluginate valik. WordPressil on üle 8,000 teema ja üle 50,000 plugina, mis võimaldavad kasutajatel oma veebisaiti kohandada vastavalt oma vajadustele ja soovidele. See võimaldab kasutajatel valida just õige kujunduse ja funktsionaalsuse oma veebisaidi loomiseks, olgu selleks siis ajaveeb, portfoolio või ettevõtte koduleht.

Kolmas põhjus, miks WordPress on suurepärane veebilehe loomiseks, on selle kohandatavus. WordPress võimaldab kasutajatel oma veebisaiti kohandada vastavalt oma vajadustele. Selleks on olemas erinevaid kohandamisvõimalusi, näiteks teemade muutmine, vidinate ja pluginate lisamine, HTML ja CSS muutmine ja palju muud. See annab kasutajatele võimaluse oma veebisaiti täpselt selliseks kujundada, nagu nad soovivad.

Neljas põhjus, miks WordPress on hea valik, on selle suurepärane tugi. WordPressi kogukond on väga suur ja aktiivne, mis tähendab, et kui kasutajal tekib küsimusi või probleeme, saab ta leida vastused kiiresti. Selleks on olemas erinevad foorumid, blogid ja tugikeskused, mis pakuvad kasutajatele vajalikku abi.

Viiendaks on WordPressi platvorm loodud nii, et see oleks turvaline ja turvatud. Veebisaitide turvalisus on kriitilise tähtsusega ning WordPressi platvorm pakub palju turvafunktsioone, mis tagavad, et veebisaidid oleksid turvalised ja kaitstud. Lisaks on olemas spetsiaalsed turvalisusega seotud pluginate ja tööriistade valikud, mis võivad aidata veebisaidi turvalisust veelgi parandada. Näiteks on olemas pluginaid, mis pakuvad täiendavat kaitset häkkerite ja pahavara eest, nagu näiteks kaheastmeline autentimine, rämpsposti filtreerimine ja palju muud.

Kuues põhjus, miks WordPress on suurepärane valik, on selle SEO-sõbralikkus. WordPressi platvorm on ehitatud nii, et see oleks SEO-sõbralik. See tähendab, et WordPressi kasutamine aitab parandada veebisaidi nähtavust otsingumootorites. Selleks on olemas erinevaid SEO-pluginaid, mis aitavad kasutajatel oma veebisaidi SEO-d optimeerida ja selle tulemusena oma kodulehele rohkem liiklust saada.

Seitsmes põhjus, miks WordPress on hea valik, on selle skaleeritavus. WordPressi platvorm on loodud nii, et see oleks skaleeritav ja saaks kasvada vastavalt kasutaja vajadustele. See tähendab, et kui kasutaja vajab oma veebisaidil rohkem funktsionaalsust või suuremat külastatavust, siis WordPressi platvorm võimaldab seda hõlpsasti saavutada. Kasutajad saavad oma veebisaidi laiendada ja muuta vastavalt oma vajadustele, lisades näiteks uusi lehti, funktsioone ja pluginaid.

Kaheksas põhjus, miks WordPress on hea valik, on selle mobiilsõbralikkus. Tänapäeval on mobiilseadmete kasutamine üha populaarsemaks muutumas ja paljud inimesed kasutavad oma nutitelefone ja tahvelarvuteid veebis surfamiseks. WordPressi platvorm on loodud nii, et see oleks mobiilisõbralik ja hõlpsasti kasutatav ka väiksematel ekraanidel. See tähendab, et kasutajad saavad oma veebisaiti kohandada nii, et see oleks optimeeritud ka mobiilsetele seadmetele.

Üheksas põhjus, miks WordPress on hea valik, on selle mitmekülgsus. WordPressi platvorm sobib erinevatele veebisaitide tüüpidele, alates ajaveebidest kuni ettevõtte kodulehtedeni. WordPress võimaldab kasutajatel oma veebisaiti kohandada vastavalt nende vajadustele ja soovidele, olenemata sellest, millist tüüpi veebisaiti nad soovivad luua.

Kümnes põhjus, miks WordPress on hea valik, on selle ökonoomsus. WordPressi platvormi kasutamine on võrreldes mõne teise veebilehtede loomise platvormiga väga ökonoomne. WordPressi platvorm ise on tasuta ja kasutajad saavad valida paljude tasuta teemadega, et oma veebisaiti kujundada. Samuti on olemas palju tasuta pluginaid, mis pakuvad täiendavat funktsionaalsust ja aitavad kasutajatel oma veebisaiti optimeerida.

Kuid samas, kui kasutaja soovib täiendavat funktsionaalsust või kujundust, on olemas ka tasulisi WordPressi teemasid ja pluginaid, mis annavad kasutajatele veelgi rohkem võimalusi oma veebisaidi kohandamiseks vastavalt nende vajadustele. Siiski, isegi kui kasutaja otsustab kasutada tasulist teemat või pluginaid, on WordPress ikkagi väga ökonoomne valik võrreldes teiste veebilehtede loomise platvormidega.

Viimane põhjus, miks WordPress on suurepärane valik, on selle kogukond. WordPressi kogukond on üks suurimaid ja aktiivsemaid avatud lähtekoodiga kogukondi, mis on loodud veebisaitide loomiseks. Kogukond pakub kasutajatele tohutut tuge ja ressursse, sealhulgas dokumentatsiooni, õpetusi, teemasid, pluginaid ja palju muud.

WordPressi kogukonna kasutamine võib olla eriti kasulik algajatele, kes alles alustavad oma veebisaidi loomist ja vajavad abi või juhendamist. Kogukonna kasutamine võib aidata kasutajatel lahendada probleeme ja õppida uusi oskusi, mis aitavad neil oma veebisaiti veelgi paremini kohandada ja optimeerida.

Kokkuvõttes on WordPress suurepärane valik veebisaidi loomiseks erinevatel põhjustel, sealhulgas selle lihtsus, kohandatavus, turvalisus, SEO-sõbralikkus, skaleeritavus, mobiilsõbralikkus, mitmekülgsus, ökonoomsus ja kogukond. Need omadused muudavad WordPressi platvormi ideaalseks valikuks nii algajatele kui ka edasijõudnutele, kes soovivad oma veebisaiti loomisel ja optimeerimisel täielikku kontrolli saada.

7 parimat ja populaarseimat WordPressi pluginat

WordPressi pluginaid peetakse WordPressi veebisaidi loomisel väga oluliseks osaks, kuna need võimaldavad funktsioonide laiendamist ja kohandamist ilma koodi muutmata. Pluginad on koodijupid, mis võimaldavad lisada uusi funktsioone ja tööriistu, mis parandavad veebisaidi jõudlust, kasutatavust ja turvalisust. Pluginad on üldiselt tasuta või pakuvad tasulist versiooni, mis sisaldab rohkem funktsioone ja tuge.

WordPressi pluginad võivad olla erinevat tüüpi, näiteks turvalisuse pluginad, kontaktivormi pluginad, sotsiaalmeedia pluginad, kiirust optimeerivad pluginad jne. Mõned pluginad võimaldavad ka veebisaidi välimuse kohandamist, nagu näiteks teema kohandaja, mis võimaldab muuta veebisaidi kujundust, fonte ja värve. WordPressi pluginad on väga kasulikud, kuna need võimaldavad veebisaidi omanikel hõlpsasti ja odavalt kohandada oma veebilehte vastavalt oma konkreetsetele vajadustele.

WordPressi pluginad on loodud kasutades PHP-d, mis on skriptimiskeel, mis võimaldab serveril suhelda veebisaidi koodiga. Pluginad on tavaliselt pakitud ZIP-failina ja neid saab hõlpsasti installida otse WordPressi administraatori paneelilt või FTP kaudu. Pluginate installimine on lihtne ja seda saavad teha kõik WordPressi kasutajad, isegi need, kellel puudub kogemus veebisaidi kujundamisel või programmeerimises.

Kui veebisaidi omanik tahab lisada uut funktsiooni oma veebisaidile, siis WordPressi plugina loomine on tavaliselt lihtsam ja kiirem kui uue funktsiooni koodi kirjutamine. WordPressi pluginad pakuvad hulgaliselt funktsioone, mis võivad aidata teil oma veebisaiti hõlpsasti kohandada. Kuid nagu ka kõigi teiste asjadega, tuleb ka WordPressi pluginatega ettevaatlik olla. Liiga palju pluginad võivad aeglustada veebisaiti, muuta selle ebastabiilseks ja isegi tekitada turvaprobleeme. Seega on oluline valida usaldusväärne plugin, mis sobib teie konkreetsete vajadustega ja mis ei kahjusta veebisaidi jõudlust ega turvalisust.

Nüüd 7 parimat ja populaarseimat WordPressi pluginat:

  1. Yoast SEO – Yoast SEO on üks populaarsemaid WordPressi pluginaid, mis aitab kasutajatel oma veebisaidi SEO-d optimeerida. See plugin pakub erinevaid funktsioone, sealhulgas leheanalüüsi tööriistad, mida saab kasutada konkreetse lehe analüüsimiseks ja SEO-sõbralikuks muutmiseks. Lisaks sellele pakub Yoast SEO kasutajatele võimalust luua XML-sitemap, mis aitab otsingumootoritel paremini mõista veebisaidi struktuuri.
  2. WPForms – WPForms on WordPressi plugina, mis aitab kasutajatel luua lihtsalt ja kiiresti erinevaid kontaktivorme, ankeete ja uuringuid. See plugin pakub ka mitmesuguseid funktsioone, sealhulgas reaalajas eelvaadet ja lihtsat lohistamise ja kukutamise funktsiooni, et saaksite luua oma vormid ilma koodi tundmata.
  3. Jetpack – Jetpack on multifunktsionaalne WordPressi plugin, mis sisaldab endas mitmeid erinevaid funktsioone. Näiteks sisaldab Jetpack funktsioone nagu turvalisus, saitide statistika ja analüüs, sotsiaalmeedia integratsioon, kontaktivormid ja palju muud. Jetpack on tasuta kasutamiseks, kuid sisaldab ka tasulisi plaane, mis pakuvad veelgi rohkem funktsionaalsust.
  4. MonsterInsights – MonsterInsights on populaarne WordPressi plugin, mis aitab kasutajatel oma Google Analyticsi andmeid veebisaidil kergesti jälgida ja analüüsida. Selle plugina abil saavad kasutajad jälgida lehevaatamisi, külastajate allikaid, lehe lahkumisprotsente ja palju muud. Lisaks sellele pakub MonsterInsights mitmeid funktsioone, mis aitavad kasutajatel oma veebisaidi statistikat paremini mõista ja analüüsida.
  5. WP Rocket – WP Rocket on WordPressi plugin, mis aitab kasutajatel oma veebisaidi kiirust optimeerida ja parandada. Selle plugina abil saavad kasutajad lehed vahemällu salvestada, mis aitab vähendada lehe laadimisaega ja parandada lehe kiirust. WP Rocket pakub ka mitmeid funktsioone, sealhulgas pildi optimeerimist ja CSS-i ja JavaScripti failide kokkupakkimist.
  6. Akismet – Akismet on WordPressi plugina, mis aitab kasutajatel oma veebisaiti spämmkommentaaride eest kaitsta. Selle plugina abil saavad kasutajad spämmkommentaarid blokeerida ja automaatselt eemaldada. Akismet on üks populaarsemaid ja usaldusväärsemaid spämmikaitse pluginaid WordPressis.
  7. UpdraftPlus – UpdraftPlus on WordPressi plugina, mis aitab kasutajatel oma veebisaidi varukoopiaid luua ja taastada. Selle plugina abil saavad kasutajad luua automaatseid varukoopiaid vastavalt ajakavale ja neid pilvesalvestusruumi või FTP-serverisse laadida. UpdraftPlus võimaldab ka kogu veebisaidi taastamist varukoopiast vaid mõne klõpsuga.

Need on vaid mõned WordPressi populaarseimad ja olulisemad pluginad, kuid neid on saadaval palju rohkem. Enne WordPressi plugina installimist on oluline veenduda, et see on usaldusväärne ja ohutu kasutada. Samuti on oluline meeles pidada, et liiga palju pluginasid võib aeglustada veebisaiti ja tekitada turvaprobleeme, seega tuleks iga plugin hoolikalt valida ja vajadusel eemaldada.

 

Loe veel

Jagamist